احسان سرایی
احسان سرایی / پزشک
پزشک،طراح مدار های الکترونیک،سازنده دستگاه های ابزاردقیق،برنامه نویس دیتابیس های تحقیقاتی پزشکی،مشاور امور انفورماتیک سلامت
09036788723
تهران - انتهای بلوار کشاورز - بیمارستان امام خمینی - مرکز تحقیقات پرتودرمانی انستیتو کانسر
دکتر احسان سرایی پست به همراه اسلایدر

پست به همراه اسلایدر متن زیرعنوان تست

بق یک تحقیق جدید، لنزهای تماسی موجب تغییر محیط باکتریایی طبیعی چشم ها می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه محققان دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک نشان می دهد سطح چشم افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند تبدیل به محلی برای زندگی باکتری های می شود که معمولا در پوست دور چشم وجود دارند.

ماریا دومینگوز بلو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «استفاده از لنزهای تماسی به خاطر افزایش ریسک التهاب قرنیه و سایر بیماری های چشمی معروف هستند.» التهاب قرنیه، نوعی شرایط دردناک و جدی قرنیه است.

یکی دیگر از موارد پرریسک، اصول بهداشتی است. بین ۴۰ تا ۹۰ درصد از استفاده کنندگان از لنزهای تماسی در تمیز نگه داشتن لنزهای خود ناموفق هستند. فاکتور پرخطر احتمالی دیگر، تاثیر لنزهای تماسی بر ترکیب باکتریایی چشم است.

طبق مطالعات قبلی، میکروبیوم های موجود در بدن نظیر روده، پوست و دهان در جهت کمک به مقابله با میکروب ها طراحی شده اند.

محققان با جمع آوری نمونه های بدست آمده از ۵۸ فرد بزرگسال، به تجزیه و تحلیل باکتری های سطح چشم، پوست زیر چشم و لنزهای تماسی ۲۰ تن از افراد استفاده کننده از این لنزها پرداختند.

پژوهشگران دریافتند در افرادی که از لنزهای تماسی استفاده نمی کردند، ترکیب باکتریایی چشم بسیار متفاوت از پوست دور چشم بود.

در عوض، در افراد استفاده کننده از لنزهای تماسی، ترکیب باکتریایی سطح چشم بسیار شبیه به ترکیب باکتریایی پوست دور چشم بود.

اما در ادامه محققان این مطالعه عنوان می کنند: «الزاما تغییر در ترکیب این باکتری ها به معنای بروز التهاب قرنیه یا سایر مشکلات چشمی نیست. و هنوز هم استفاده از لنز ایمن ترین شیوه اصلاح بینایی است.»

یک دیدگاه ثبت کنید